Другий етап стерилізації тварин у Чугуєві На реалізації

Доданий
15.10.2017
Номер
12
Навколишнє середовище

Під час реалізації проекту планується стерилізувати 40 собак та 72 кішки, які належать жителям Чугуєва.
Проект спрямований у першу чергу на зменшення кількості безпритульних тварин у Чугуєві, так як велика кількість собак і кішок на вулицях може скласти непривабливе враження на туристів, мати негативний вплив на комфортне проживання чугуївців.
Проект буде реалізовано протягом 6 міс.

Автор проекту
Бюджет
50 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Харківська, 120, Чугуїв

Опис

Приклади (кейси) схожих рішень

У 2017 році нашою командою у Чугуєві був реалізований подібний проект під назвою "Безкоштовна стерилізація тварин, що належать жителям Чугуєва". Він став унікальним для України, і багато міст наразі планують скористатися прикладом Чугуєва. Проект проведений успішно, багато мешканців Чугуєва були щасливі скористатися можливістю безкоштовно стерилізувати своїх тварин (стерилізовано 94 кішки та 30 собак). Але багато людей ще стоять у черзі, сподіваючись мати можливість стерилізувати у 2018 році.

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

5 років громадська організація "Зоозахист" забирає з вулиць Чугуєва безпритульних тварин, лікує, стерилізує та прилаштовує у хороші руки. Але вулиці міста, як авгієві конюшні, знову наповнюються викинутими собаками і кішками. Коштами благодійників стерилізовано більшість безпритульних тварин, тепер важливо за допомогою громадського бюджету стерилізувати домашніх тварин, щоб припинити викидання на вулиці непотрібного потомства. Необхідно працювати з причиною, а не розгрібати наслідки.

Мета проекту

Забезпечити комфортне співіснування людей і безпритульних тварин у Чугуєві, а також безпечне відвідування нашого міста туристами. Стерилізація домашніх тварин дозволить контролювати та поступово зменшувати кількість безпритульних тварин на вулицях. Під час реалізації проекту буде стерилізовано 70 собак та 166 кішок. Якщо згадати, що одна кішка та її потомство може за 10 років розмножитись до 80 млн особин (собака до 60 млн), то можна уявити яке полегшення нашому місту подарує стерилізація.

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Наразі більшість безпритульних собак у Чугуєві стерилізована. Нестерилізованими залишились лише дикі особини, яких ми поки що не можемо спіймати - їх кількість не перевищує 15 особин. Але на вулицях постійно з'являються нові собаки. Причина у безконтрольному розмноженні домашніх собак, високій для більшості сімей вартості стерилізації та низькій обізнаності людей щодо цієї простої хірургічної операції, яка позбавить від проблем і власника тварини, і місто. Від послуги, запропонованої безкоштовно, важко відмовитись - тому для участі у наших проектах люди створюють чергу ще до старту стерилізацій. Саме домашні собаки і кішки зараз є найбильшими постачальниками безпритульних тварин у Чугуєві, тому прийшов час нам займатись стерилізацією не тільки безпритульних (боротьба з наслідками), а й домашніх тварин (усунення причини проблеми). Стерилізацію тварин у Чугуєві потрібно довести до 70%, тоді проблема безпритульних тварин не буде стояти взагалі - попит буде відповідати виробництву.

Для кого цей проект

Проект, у першу чергу, спрямований на всіх жителів Чугуєва, які є власниками собак і кішок. Спираючись на практику вже реалізованного у 2017 році проекту - послугою скористалися, в основному, пенсіонери. Інші категорії, на які спрямований проект: опікуни безпритульних тварин, зоозахисники Чугуєва (волонтери), представники влади міста, люди, які співчувають тваринам, та люди, яким вони заважають, гості нашого міста - усі зацікавленні у зменшенні кількості безпритульних тварин.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Підготовчий етап буде продовжуватись 1 місяць і включатиме роботу з документами, створення бази охочих стерилізувати тварину, створення графіку стерилізацій. Активна фаза проекту продовжуватиметься 4 місяці - це стерилізації у ветклініці, паралельні повідомлення у соцмережах про хід проекту, нагадування господарям про зняття швів. На завершення проекту необхідний 1 місяць- підбиття підсумків, доповнення анкет фотографіями стерилізованої тварини разом із власником, подача актів виконаних робіт, підготовка звіту та відеопрезентації, написання та розміщення статті у ЗМІ та постів у соцмережах, подяки.

Ключові показники оцінки результату проекту

Зі зменшенням кількості безпритульних тварин на вулицях будуть зменшуватись витрати з бюджету міста на вилов тварин. До прикладу, у 2017 році з бюджету виділено 100 тис. грн. Також ми уникнемо погіршення еколого-санітарної ситуації, підвищимо безпеку проживання у місті. Хочеться додати, що проект також спрямований на допомогу малозабезпеченим верствам населення міста, які не мають змогу оплатити стерилізацію та мучаться з прилаштуванням потомства, його можна вважати соціальною допомогою.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Під час реалізації подібного проекту у 2017 році ми звернули увагу на те, що люди записують на стерилізацію переважно кішок. У 2018 році ми ставимо ціль підвищити кількість стерилізованих собак у процентному відношенні. Можливо, заради цього волонтерам доведеться обходити приватні будинки міста та розповідати про проект, якщо власники собак будуть недостатньо активно записуватись. Але волонтери-зоозахисники готові к такому ризику - будемо робити подворовий обхід за необхідності.

Фотографії